METÓDY:

SM-systém individuálne cvičenie - Face to Face

Tento spôsob znamená, že sa tréner venuje iba Vám.

 • Jedna lekcia trvá cca 30 min. Počas jednej lekcie sa naučíte 4 cviky.
 • Keďže základných cvikov je 11, k tomu aby ste sa naučili správne cvičiť, je potrebné absolvovať minimálne 5 lekcií.
 • Na posledných 2 lekciách sa zdokonaľujú a doľaďujú správne techniky cvičenia a zodpovedajú sa otázky, ktoré vzniknú pri cvičení doma.
 • Pacienti/klienti s akútnym, alebo závažným postihnutím chrbtice zväčša potrebujú viac stretnutí a zostavu cvikov vhodne zvolenú terapeutom.

Cvičí sa s elastickým lanom. Elastické lano umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej, postupne narastajúcej sile. Cvičenie s elastickým lanom umožňuje svaly posilňovať a zároveň preťahovať v dobe, kedy svaly relaxujú. Tento efekt umožňuje posilniť aj pretiahnuť všetky dôležité svaly tela v priebehu 10 minút. 

SM-systém individuálne cvičenie - Face to Face - cvičenie s elastickým lanom

Andulačná terapia

Inverzný stôl – rehabilitačná lavica SPARTAN

Andulačná terapia je revolučný terapeutický postup, vyvinutý v Nemecku, ktorý spočíva vo vytváraní mechanických vibrácií s cieľom čo najrýchlejšie naštartovať telu vlastné samoliečebné procesy. Andulačná terapia pôsobí priamo na bunkové tkanivo nervového, pohybového, svalového systému a na krv i lymfu. Andulácia je veľmi príjemná terapia, ktorá sa aplikuje v pohodlnom lôžku.

Andulačná terapia

Liečivé vibrácie

Pozitívny vplyv vibrácií na ľudské telo bol dostatočne preskúmaný a preukázaný. Andulačná terapia je založená na princípe sínusoidálnych kmitov, ktoré zodpovedajú vibráciám pozorovaným v prírode. Vplyvom mechanickej stimulácie vznikajú pri andulačnej terapii elektrické mikroprúdenia, ktoré podnecujú tvorbu ATP (adenozíntrifosfátu). ATP biochemici označujú aj ako „energiu života“, vytvára sa tiež príjmom výživy, a tiež pôsobením slnečného svetla. Táto energia sa ukladá do všetkých buniek, stimuluje regeneračný proces a pôsobí mimoriadne povzbudzujúco na výkonnosť tela.

Infračervené hĺbkové svetlo

Andulačný prístroj je obohatený o šesť výkonných žiaričov infračerveného hĺbkového svetla, ktoré sa starajú o blahodarné a hlboké uvoľnenie svalstva. Infračervené lúče aplikované prístrojom sú v medicíne najrozšírenejšie v rozsahu pásma A s vlnovou dĺžkou 780 až 1400 nm. Aplikáciou cez kožu sa bunky v jej najspodnejších vrstvách rozširujú a dokážu tak prijať viac kyslíka, čo má detoxikačný účinok. Blahodarný tepelný efekt uvoľňuje napätie svalov a tlmí bolesť.

Starnúť s úsmevom

Andulačná terapia vám navyše môže pomôcť v procese zdravého starnutia. Kmity stimulujú produkciu kolagénu, čo sa okrem iného prejaví pomalším starnutím kože. Pri pravidelnom aplikovaní andulačnej terapie sa navyše zvyšuje produkcia endorfínov, a tak sa účinne potláčajú úzkostné stavy, bolesti i stres. Vplyvom zlepšeného prekrvenia sa posilní látková výmena. V neposlednom rade zvýšenie produkcie vlastných energetických molekúl ATP prispieva k výraznému zlepšeniu pohyblivosti.

Liečba anduláciou

Andulačná terapia optimalizuje látkovú výmenu, zlepšuje metabolizmus a pomáha telu cielene sa zbaviť príčiny ochorení – a nielen ich príznakov. Vibrácie, vytvárané biofyzikálnymi procesmi, poskytujú telu totiž možnosť normalizovať svoje funkcie a kompletne sa zregenerovať.

Široké spektrum využitia

Andulačná terapia nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodná pre každého a v každom veku. Produkované vibrácie majú preventívne, tak aj terapeutické účinky pri už existujúcich zdravotných problémoch. Jej najväčším benefitom je, že sa nezameriava len na jeden špeciálny orgán alebo ústrojenstvo, ale pôsobí pozitívne na všetky funkcie v organizme.

Aké sú hlavné účinky andulačnej terapie?

 • výrazné zmiernenie napätia chrbtového svalstva, bolestí chrbtice
 • stimulácia lymfatického systému, detoxikácia a odkyslenie organizmu
 • odstraňovanie bolestí hlavy, tlaku, migrény a napätia šijového svalstva
 • veľmi účinné pôsobenie pri bolestiach kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí
 • podpora pri odstraňovaní celulitídy
 • odbúravanie nebezpečného viscerálneho (orgánového) tuku
 • stimulácia čriev pri tráviacich problémoch
 • zlepšenie látkovej výmeny napr. pri nadváhe
 • výrazná pomoc pri prerušovanom spaní alebo nespavosti
 • rýchla regenerácia pri psychickom vyčerpaní

Dĺžka terapie

Jedna aplikácia andulačnej terapie trvá 30 minút, čo je ideálny čas na terapeutický účinok vibrácií a hĺbkového infračerveného svetla. Optimálne je absolvovať aspoň 10 terapií v rozpätí 3 týždňov a po ukončení tejto série vyhodnotiť posun v liečbe konkrétneho zdravotného problému. Po zvážení sériu či série zopakovať. Benefitom andulačnej terapie je jej okamžitý efekt už po absolvovaní prvej aplikácie.

Jediná kontraindikácia: kardiostimulátor

 

Inverzný stôl - tzv. rehabilitačná lavica SPARTAN

je moderná rehabilitačná pomôcka. Lavica Vás dokáže plynule pretočiť do pozície, kde hlavou smerujete smerom k zemi. V tejto pozícii dochádza k aktívnemu uvoľňovaniu svalového napätia. Pri pravidelnom používaní rovnako dochádza k uvoľneniu zablokovaných chrbtových svalov aj uvoľňovaniu dýchacích ciest. Relaxáciu na inverznom stole doporučujú aj maséri a lekári zaoberajúci sa rehabilitáciou tela pre jej blahodárne účinky na ľudský organizmus. Nosnosť lavice je 120 kg, je ľahko skladateľná a je tak ideálna pre domáce použitie.

Trvalé jednostranné zaťaženie, či už v polohe v sede alebo v stoji, tak typické pre náš súčasný život, vedie postupne k preťaženiu a následne k poškodeniu preťažovaných častí tela:

- preťaženie žilného obehu dolných končatín

- preťaženie medzi stavcových platničiek

- preťaženie bedrových kĺbov

- preťaženie vnútorných orgánov /v polohe v sede/

Obrátená poloha na autotrakčnom lehátku vyrovnáva tieto dôsledky preťaženia tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom.

 

Účinky na kostru

V obrátenej polohe na autotrakčnom lehátku sa svaly rýchlo uvoľňujú a chrbtica sa citeľne predĺži už po niekoľkých minútach. Toto predĺženie je spôsobené znovu nasatím tekutiny do jadra platničky, ktoré vyživuje chrupavku. Tým dochádza k regenerácii medzi stavcových  platničiek. Vzhľadom k tomu, že pre bolesti chrbta je charakteristické ich opakovanie a vekom dochádza k degenerácii, je to dôvod pre pravidelné používanie lehátka. Obrátenou polohou na autotrakčnom lehátku dosahujeme:

predchádzaniu vzniku statických porúch chrbtice /skolióza/ u mladých jedincov v období rastu,

prevencie vzniku bolestivých vertebrogénnych stavov /bolesti chrbta/, liečby všetkých bolestivých vertebrogénnych syndrómov,liečby porúch statiky chrbtice mladých jedincov /chybné držanie tela, skoliotické a kyfotické držanie tela, liečby skolióz všetkých stupňov/

Detailný popis produktu:

Pomôžte svojej chrbtici týmto jedinečným prístrojom. Gravitačný stroj  slúžiaci na na roztiahnutie chrbtice a zníženie svalového napätia. Jeho používaním používateľ vo zvislej polohe rozťahuje chrbtové svalstvo, čo v stojacej polohe nie je možné. Opierka pomáha pri vykonávaní gravitačných cvičení a podľa zdatnosti používateľa je ľubovoľne nastaviteľná. Je perfektnou voľbou na uvoľnenie, relax a je mimoriadne zdraviu prospešné. Odporúčame na domáce použitie. Nastaviteľná výška poskytuje vyššiu bezpečnosť používania zariadenia. Gravitácia nepomáha len pri bolestiach chrbta, a nehybnosti chrbtice ale zlepšuje zásobovanie kyslíkom v mozgu. Srdce musí zvyčajne bojovať proti gravitácii, aby dostala krv do mozgu. Mozog potrebuje k správnemu fungovaniu bohaté zásobovanie krvou. Povzbudenie krvného obehu môže oživiť a napnúť pokožku, povzbudí organizmus, zlepší zrak a sluch.

Princíp inverznej terapie je vo využití gravitačných síl na ich opačné pôsobenie na telo človeka. Stláčané sa rozťahuje a decetralizované sa centralizuje.

 • Obrátená poloha tela zavesením za nohy má nasledovné účinky na organizmus:
 • Odľahčenie chrbtice od vplyvu gravitácie, ktorá stláča stavce a platničky vo vertikálnej polohe, v ktorej sa po väčšinou v priebehu dňa nachádzame
 • Napravenie polohy stavcov chrbtice v prípadoch, že sú otočené/posunuté a to tým, že sa odľahčia kĺby medzi stavcami a vytvoria sa priaznivé podmienky na centralizáciu kĺbov
 • Odľahčenie srdca a obehového systému tým, že sa odpor žilnej krvi zminimalizuje ako aj výrazné prekrvenie mozgu, čo má priaznivý dopad na centrálny nervový systém
 • Uvoľnenie väčšiny preťažovaných svalov a väzív, následkom čoho sa znásobí celkové uvoľnenie tela sprevádzané pocitmi úľavy
 • Zvýšenie ohybnosti a pružnosti pohybového ústrojenstva tým, že sa centralizujú kĺby, uvoľnia preťažené svaly a zvýši sa rozsah pohybu, človek sa dostáva do osi

Inými slovami účinky inverznej terapie sú citeľné a badateľné na: kostre – zlepšuje statiku chrbtice a napravuje jej poruchy, centralizuje váhonosné kĺby – bedier, kolien, členkov. V obrátenej polohe na trakčnej posteli sa svaly rýchle uvoľňujú a chrbtica sa citeľne natiahne (predĺži) už po niekoľkých minútach. Toto predĺženie je spôsobené jednak natiahnutím medzistavcových väzív ako aj znovu nasatím tekutiny do jadra platničiek, ktorá vyživuje jej chrupavku. Tým dochádza k regenerácii medzistavcových platničiek.   krvnom obehu – obrátená poloha na trakčnej posteli má významné účinky na krvný obeh. Táto poloha urýchľuje návrat žilnej krvi do srdca, pľúca dostávajú väčšie množstvo krvi k prečisteniu. Žily si lepšie oddýchnu ako v polohe ležmo, zlepšuje sa krvný obeh.   centrálnom nervovom systéme - v priebehu obrátenej polohy krv pomocou gravitácie priteká v dostatočnom množstve a pod ľahkým tlakom do mozgového krvného obehu, aby ho doslova zaplavila, čím sa prepláchnu všetky stagnujúce miesta. Dostatočné premytie a otvorenie mozgových vlásočníc odstraňuje migrény a bolesti hlavy. Natiahne sa aj krčná chrbtica ako aj kĺby medzi temenom hlavy a krčnou chrbticou. Dochádza ku strečingu krčných svalov. Zlepšuje sa pamäť, zrak, sústredenie, miznú stavy úzkosti a nervozity.   pľúcach – obrátená poloha upravuje radikálnym spôsobom dýchanie. Pôsobí predovšetkým v priebehu výdychu, ktorý je v dýchacom cykle rozhodujúci. Nedostatočný výdych vedie k trvalej stagnácii zbytočného vzdychu, ktorý je v podstate toxický. Trakčná terapia zlepšuje hlboký výdych tlakom orgánov na bránicu. Horná časť pľúc je dobre ventilovaná a to je pre naše zdraviu veľmi dôležité. panvovom dne – močovo-pohlavné ústrojenstvo ako aj konečník sú uložené v malej panve. Závesný systém týchto orgánov ako aj väzivá panvového dna sa odľahčia. Poklesnuté orgány sa na chvíľu vrátia na svoje pôvodné miesto. Panvové dno je ako dno fľaše a obrazne povedané sa takto usadeniny rozvíria a môžu byť odplavené. Obrátená poloha pôsobí preventívne aj proti hemoroidom.

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com